Jak se nastartovat v novém roce?

01.01.2020

Nový rok si většina z nás spojuje se začátkem něčeho nového. Dáváme si různá předsevzetí a doufáme, že do něj vstoupíme, jak se říká pravou nohou. A co takhle do něj rovnou vletět a udělat něco sebe? Přidejte se v lednu k nám a nastartujte své tělo a mysl.

1. Začněte vnímat své tělo z jiného úhlu

Pokud v sobě vevnitř nenajdete sílu si říct, že je všechno tak, jak má být a pokaždé, když se uvidíte v zrcadle, si budete říkat, jak byste mohli lépe vypadat, tak nikdy nevyhrajete a nikdy nebudete ve svém těle spokojeni! Mějte se rádi, takoví jací jste! Vím, že se to říká lehce a že to možná zní jako obrovské klišé, ale z mých vlastních zkušeností je v tom více pravdy, než si jsme sami ochotni přiznat!

Přestaňte dělat věci z donucení a začněte vnímat pohyb jako to, co vás baví a co vám přináší radost. Nedávejte si hned na začátek velké cíle. Nemusíte ze začátku trávit cvičením hodinu. Bohatě stačí 10-15 minut nebo běžte na krátkou vycházku. Najděte si to, co vám vyhovuje, ale dělejte to pravidelně a pokud možno každý den. Nehledejte výmluvy, proč to nejde, protože ono to jde!

2. Pijte více vody

Voda je základní element a naše tělo ji nutně potřebuje. Mnoho z nás pitný režim podceňuje, a pak řeší vrásky, nefungující trávení, apod. Dejte si pozor na čaje, protože ty hodně dehydrují organizmus, stejně jako káva. Nejlepší je pít obyčejnou vodu. Pokud vám obyčejná voda nechutná, tak si do ní přidejte trochu šťávy z citrónu, limetky, a nebo tam prostě dejte trochu klasického ovocného sirupu.

3. Odpočinek je nutný

Dopřejte si prostor pro sebe a snažte se, co nejvíce minimalizovat stres, který velmi negativně působí na trávicí a imunitní systém a způsobuje nám pak nemalé problémy. Dbejte na dostatek spánku a odpočívejte. Odpočívat lze i aktivně, například procházkou v lese. Čtěte knihy nebo si pusťte oblíbenou hudbu! Prostě dělejte to, co vám dělá radost!

4. Nakupujte a jezte s rozmyslem

Vždy, když jdu nakupovat, tak jenom kroutím očima, co jsme v dnešní době schopni dopřávat našemu tělu, když právě dnešní doba nabízí spoustu možností, jak do svého těla dostávat kvalitní a zdravé potraviny. Já osobně nakupuji vždy jenom to, co jsme schopni sníst tak do tří dní. Nekupuji nic do zásoby. Podle mě žádná dieta není zdravá. Naše tělo potřebuje všechno z čeho je složeno. Máte chuť na bůček? No tak si ho dejte! Ale v rozumném množství a pak to vykompenzujte nějakým pohybem. Buďte typ člověka co jí, aby žil .... ne, tím co žije, aby jedl! Mějte k jídlu kladný vztah a nikdy si nevyčítejte to, co sníte. Naše tělo není hloupé a chová se podle toho, jak je to nastaveno v naší hlavě.